Vladislav Goncharov opublikował na swojej stronie screenshot, który wiele wyjaśnia w temacie współpracy Tokyo Dawno Labs i Variety Of Sound. Wiemy już, że trwają prace nad korektorem i że będzie on produktem darmowym, jak wszystkie z resztą wtyczki tych twórców. SlickEQ nie jest jeszcze dostępny i niestety nie wiadomo kiedy będziemy mieli przyjemność go używać. Poza zrzutem ekranu nie ma żadnych informacji, lecz już sam obrazek mówi nam sporo o przygotowywanym korektorze.

screenshot
screenshot

Slick EQ to trójzakresowy korektor parametryczny, którego brzmienie będzie oparte o cztery charakterystyki: American, British, German, Soviet. Już same nazwy sporo mówią o tym, jakiego brzmienia możemy się spodziewać od tego korektora. Możemy spekulować, czy korektor będzie oparty o konkretne analogowe urządzenia, czy po prostu będzie zaprojektowany tak aby odwzorowywać brzmienie urządzeń z podanych części świata. Skłaniałbym się ku drugiemu rozwiązaniu, bo też wskazywałby na to interfejs, który zapożycza elementy ze znakomitego TDR Feedback Compressor a ten nie jest modelowany oparciu o analogi.

Slick EQ będzie miał górę i dół korygowaną zamiennie półkowo (shelf) lub w kształcie dzwonka (bell). Będzie miał też bardzo użyteczny w miksowaniu filtr górnoprzepustowy. Wszyscy przecież wiemy, że najwięcej brumienia i brudu jest w najniższych częstotliwościach, które na niektórych śladach po prostu się usuwa za pomocą korektora. W zasadzie tylko ta jedna gałka stosowana odpowiednio na różnych instrumentach spowoduje, że nasz miks będzie bardziej czytelny, ale to może innym razem. Wygląda na to, że korektor ten będzie wyposażony też w automatyczną kompensację głośności. Czekam.

Aktualizacja 19 marca 2014 r.: Vladg potwierdził moje przypuszczenia. Slick EQ nie będzie modelowany w oparciu o konkretne analogi. Wspomniał też, że różnica pomiędzy modelami będzie tak subtelna, że większość z nas ma jej nie usłyszeć, choć Slick EQ ponoć będzie brzmiał świetnie. Humor mu dopisuje 🙂