Native Instruments właśnie ogłosili dostępność modularnego systemu multi efektów na platformę Reaktor 5 i Reaktor Player. W pakiecie 35 efektów, które można grupować po cztery. Do tego mamy możliwość modularnego przepinania efektów, co dodatkowo wzbogaca kreatywność. Pitch, resonator, delay, stutter, glitch, filtry, dynamika, przestery to wystarczający arsenał aby dźwięk wysłać na inny poziom.

01_image_01O ile w sekcji efektów to wiemy czego się spodziewać, sekcja modulacji jest bardziej kreatywna. Mamy tutaj 16 źródeł modyfikacji w czterech kategoriach: LFO, sekwencer krokowy, trigger, moduły logiczne… będzie czym się bawić. Każdy z tych elementów, zgodnie z oczekiwaniami, ma wiele możliwości edycji. LFO chociażby, poza podstawowymi kształtami, ma też możliwość dowolnego narywania przebiegu zgodnie z życzeniem użytkownika.

Doświadczeni użytkownicy Reaktora zapewne mogą skonstruować podobne efekty samemu, lecz ktokolwiek próbował kreować urządzenia w tym środowisku wie, że nie jest to łatwe, szczególnie gdy chce się otrzymać produkt dopracowany ale też prosty w obsłudze. Zgodzę się, że dla chcącego nic trudnego i że biblioteka użytkowników Reaktora da nam podobne efekty, lecz skompletowanie tego będzie trudniejsze i będzie wymagało sporo czasu.

Nie ukrywam, jestem fanem Native Instruments a w szczególności środowiska Reaktor. To co można zrobić za pomocą Reaktora 5 jest nieprawdopodobne i takich właśnie efektów oczekuję po tym nowym produkcie. 149 euro to nie mało, dlatego pewnie większość z nas poczeka na upgrade do nowego Komplete.

Cena: 149 euro.

NI Molekular