Po dwóch latach od ogłoszenia prac nad nowym programem DAW, producenci podali dokładną datę dostępności. programu. Tak długie oczekiwanie na premierę powodowało powątpiewanie muzyków do tego stopnia, że niektórzy zaczęli kwestionować, czy program kiedykolwiek się ukaże. Jednak cierpliwi zostaną nagrodzeni, bo już wiosną będzie można tworzyć za pomocą tego konkurencyjnego programu.
bitwigstudioBitwig Studio często wymieniany jest jako konkurencja dla Ableton Live, jednak lista możliwości tego programu jest tak zachęcające, że nie tylko Ableton powinien się bać. Program w pewnych aspektach przypominam Ableton Live i ponoć jest tak dlatego, że programują go byli pracownicy zespołu pracującego nad Ableton Live. Aplikacja zapowiada się dobrze i wygląda na wszechstronną z dużym naciskiem na kreatywność. Warto też wspomnieć, że będzie to pierwsza komercyjna aplikacja tego typu na Linuxa.

Bitwig Studio, cechy m.in.:

– Dostępny na trzech platformach (Windows, Mac OS X, Linux)
– Pełne wykorzystanie wielu rdzeni procesora oraz wsparcie dla wielu procesorów
– Wsparcie dla VST 2.4 z możliwością korzystania z 32 i 64 bitowych wtyczek, jak również system ochrony przed zawieszaniem się aplikacji.
– Własna technologia time-stretching
– Możliwość pracy na 3 monitorach
– Praca na kilku projektach jednocześnie za pomocą zakładek i drag-and-drop pomiędzy nimi.
– Ponad 50 wtyczek, w tym Instrumenty (syntezator polifoniczny, synteza FM, organy, sampler i moduł perkusyjny), efekty (pogłosy, korektory, kompresory) i inne innowacyjne wtyczki
– Zintegrowany system modularny: kontrola makro, LFO, ADSR do modyfikacji wybranych parametrów
– Dynamiczna edycja kilku wybranych obiektów lub nut jednocześnie
– Automatyczne przycinanie sampli i szybkie ich mieszanie
– Ponad 3GB fabrycznych brzmień: Perkusja akustyczna, Rhodes, Basy, Loopy, efekty i inne.

https://www.bitwig.com