W środę na Musikmesse Tascam ma oficjalnie zaprezentować swój najnowszy interfejs audio i preamp mikrofonowy: Tascam UH-7000. Mamy tutaj do czynienia z interfejsem audio USB, którego przedwzmacniacz mikrofonowy może być używany samodzielnie bez interfejsu.

screenshot
screenshot

Próbkowanie tego urządzenia, zgodnie z oczekiwaniami to 24-bity / 192kHz. Konwersja sygnału z analogowego na cyfrowy odbywa się za pomocą konwerterów Burr-Brown PCM4220 i PCM1795 w przypadku zamiany sygnału cyfrowego na analog. Urządzenie wyposażone jest w symetryczne wejścia mikrofonowe XLR, dwa symetryczne wyjścia XLR, dwa symetryczne Line-In TRS i jackowe z przodu na słuchawki. Połączenie cyfrowe realizowane jest w standardzie AES3, EBU i S/PDIF za pomocą wejścia i wyjścia XLR.

screenshot
screenshot

Przedwzmacniacze mikrofonowe zbudowane są w oparciu o technologię High Definition Instrumentation Architecture (HDIA), która ma zapewnić im klarowność i bardzo niski poziom szumu (S/N 117 dB) i ma przenosić pasmo od 20Hz do 80kHz na wszystkich rozdzielczościach próbkowania. Mam nadzieję, że te przechwałki są uzasadnione.

screenshot
screenshot

Urządzenie wyposażone jest procesor DSP, który odpowiedzialny jest za mixer audio oraz za efekty audio. Efekty mogą być założone na wejścia, wyjścia lub master i będziemy mieć do dyspozycji kompresor, bramkę, de-esser, exciter, korektor i limiter). Kolejnym blokiem procesora DSP będzie pogłos z parametrami hall, room, studio, live i plate.

screenshot
screenshot

Interfejs będzie współpracował z OSX i Windows, ale ceny jeszcze brak. Jak to w interfejsach bywa kluczową kwestią okaże się skuteczność driverów i ich bezawaryjna współpraca z wybranym przez nas systemem. Niewątpliwie Tascam przygotował godną uwagi propozycje, choć możemy przypuszczać, że nie będzie to budżetowe urządzenie.