Native Instruments Abbey Road 50s Drummer

Native Instruments Abbey Road 50s Drummer

Native Instruments zapowiedziało wprowadzenie na rynek biblioteki brzmień dwóch zestawów perkusyjnych, opartych o instrumenty z połowy XX wieku. Nagranie sampli odbyło się, jak nazwa wskazuje w legendarnym Abby Road Studio w Londynie za pomocą sprzętu z epoki. Próbki będą dostarczone przez znaną już wszystkim wtyczkę Kontakt. Poza samplami będzie zawarta biblioteka rytmów i nowy zestaw artykulacji szczotkami, co ma być przydane przy tworzeniu rock an rolla, bluesa, czy jazzu.

Pierwszy zestaw perkusyjny to Gretsch Cadillac Green Nitron z lat 50-tych z 20″ centralką 12″ i 14″ nisko zestrojonymi tomami. Brzmienie ma być lekkie i otwarte. Drugi kit to WFL z późnych lat 50-tych. Ten zestaw, w przeciwieństwie do Gretscha, jest zestrojony wysoko, dlatego dźwięk ma być jaśniejszy. Do zestawu dopasowano odpowiednie blachy Zilidjian A i K. 

Zestawy perkusyjne zostały nagrane w legendarny Studio Two przy pomocy tradycyjnych technik studyjnych. Użyto mikrofonów RCA 44-BX i AKG D12 puszczonych przez lampową konsolę REDD 17 oraz taśmę. Ten klasyczny tor może być zastąpiony topowym torem współczesnym, jeśli ktoś uzna, że brzmienie jest zbyt retro.

Zastaw perkusyjny można sprzątnąć za 99 euro.