Alchemy Player to darmowa wersja znakomitego samplera/syntezatora Alchemy zaprogramowanego przez Camel Audio. Brytyjczycy z Camel Audio tworzą bardzo dobre wtyczki, co potwierdziłem umieszczając Camel Crusher wśród najlepszych moim zdaniem, darmowych plug-inów. Ale Alchemy Player to większa bestia, bo ten instrument oferuje nam z marszu bibliotekę różnorodnych 200 brzmień zajmujących ponad 1GB. Do tego Alchemy Player może też działać jako Sampler odtwarzający brzmienia w formacie SFZ.

screenshot
screenshot

Brzmienia oferowane przez Alchemy Player skierowane są głównie do twórców muzyki elektronicznej, czy filmowej. Każde z 200 brzmień ma 8 wariacji, co w sumie daje nam paletę 1600 barw. Wśród nich znajdziemy pady, tła, basy, loopy, leady i inne brzmienia, które będą przemawiały szczególnie do tych, którzy tworzą muzykę nowoczesną. Dodatkowo brzmienia można kształtować za pomocą potencjometrów fabrycznie podpiętych do odpowiednich parametrów. W zależności od wybranej barwy, dźwięk będziemy modyfikować przy pomocy filtrów, efektów modulacyjnych, pogłosów, itp. To właśnie kombinacje tych parametrów stanowią podstawę 8 wariacji barwy dostępnych po prawej. Dodatkowo ustawienia brzmień można między sobą mieszać, co w połączeniu z automatyką powoli nam tworzyć niesamowicie bogate tekstury. Gdyby brzmień nam zabrakło, możemy kupić dodatkowe biblioteki, których cena zaczyna się od 12€.

Alchemy Player ma możliwość wczytywania brzmień w formacie SFZ. Gdy brzmienie jest wczytywane program automatycznie tworzy 8 wariacji efektów i od razu możemy szybko modyfikować wgrany instrument. W sieci dostępnych jest dużo darmowych brzmień w tym formacie, m. in: Patch Arena Double Bass.

screenshot
screenshot

Bardzo nowoczesną funkcją jest możliwość wykorzystania darmowej aplikacji działającej pod iOS, jako kontrolera. Jest to przydatne szczególnie do gry na żywo, a Alechmy Player zdaje się być do tego stworzony.

Alchemy Player działa zarówno pod Windows, jka pod OSX i można pobrać go ze strony Camel Audio.