Akai Rhythm Wolf

Akai Rhythm Wolf

Akai Professional na MusikMesse 2014 pokazało dziś swoją najnowszą propozycję: analogowy groovebox, który łączy w sobie analogową drum maszynę i analogowy syntezator basowy wraz z padami i 16 krokowym sekwencerem.

Maszyna perkusyjna składa się z pięciu modyfikowalnych dźwięków: stopy, werbla, dwóch hihatów ( otwarty, zamknięty) i elementu perkusyjnego. Na przejrzystym panelu każdy dźwięk możemy dostroić poprzez ustawienie jego wysokości, obwiedni i głośności.

Akai Rhythm Wolf

Akai Rhythm Wolf

W syntezatorze basowy mamy jeden oscylator z dwoma przebiegami (sawtooth i square). Do tego tor przechodzi przez filtr i obwiednię i zapewne dostarczy nam podstawowego basu.

Miłym dodatkiem jest pokrętło o nazwie „Howl”, którego zadaniem jest zniekształcenie sygnału – distortion. Urządzenie zostało wyposażone w pady, które prawdopodobnie są takie same jak w najnowszych urządzeniach Akai, czyli wg. mnie miękkie i bardzo komfortowe z dobrym rozpoznaniem dynamiki gry. Sekwencer, który ma 16 kroków można rozbujać za pomocą funkcji „swing”, którą znamy z MPC. Urządzenie łączy się za pomocą USB, MIDI I/O i CV/Gate do współpracy z innymi analogami. Doskonałe jest to, że wyjścia dla maszyny perkusyjnej i basu są oddzielne, co umożliwia dalsze, niezależne ich modyfikowanie podczas gry na żywo.

Mam nieodparte wrażenie, że Akai wreszcie odrobiło lekcję i że wprowadza produkt, który będzie konkurencyjny cenowo i będzie zaspokajał modę na analogi. Będzie dostępny latem tego roku i ma kosztować 199$. Winner.